Рівень вищої освіти: перший (бакалаврський).
Шифр і назва спеціальності: 014.021 Середня освіта (Мова та зарубіжна література (англійська)).
Назва освітньої програми: Англійська мова і література в закладах освіти.
Форма навчання: денна.
Курс: 2. Семестр вивчення: IV.
Загальна кількість годин: 240. Кількість кредитів: 8.
Форма контролю: залік.
«Практика англійського усного і писемного мовлення» є одним із базових курсів підготовки спеціалістів з лінгвістики та методики навчання філологічних дисциплін, що забезпечує формування професійно-комунікативної компетентності здобувачів в усіх видах мовленнєвої діяльності. Пильна увага приділяється розвитку здатності студентів до автономного навчання й подальшого професійного вдосконалення, умінь оцінювати й аналізувати власний навчальний досвід та вдосконалювати свої навчальні стратегії.
Мета вивчення дисципліни – інтегроване формування й розвиток умінь та навичок усного і писемного мовлення для застосування їх у вирішенні професійних завдань та в повсякденному житті.
Детальну інформацію про зміст дисципліни, критерії оцінювання тощо надано на сторінці курсу.
Рівень вищої освіти: перший (бакалаврський).
Шифр і назва спеціальності: 035 Філологія.
Назва освітньої програми: Китайська мова і література.
Форма навчання: денна.
Курс: 3. Семестри вивчення: V і VI.
Загальна кількість годин: 255. Кількість кредитів: 8,5.
Форма контролю: залік / залік.
Вибіркова навчальна дисципліна «Друга іноземна мова (англійська)» є важливим елементом курсу підготовки філологів, що забезпечує формування професійно-комунікативної компетентності здобувачів в усіх видах мовленнєвої діяльності. Пильна увага приділяється розвитку здатності студентів до автономного навчання й подальшого професійного вдосконалення, умінь оцінювати й аналізувати власний навчальний досвід.
Мета вивчення дисципліни – інтегроване формування й розвиток умінь та навичок усного і писемного мовлення для застосування їх у вирішенні професійних завдань та в повсякденному житті.
Детальну інформацію про зміст дисципліни, завдання до самостійної роботи, критерії оцінювання тощо надано на сторінці курсу.
"Англомовні художні фільми як ключ до успішної комунікації" - ДВВ у межах блоку дисциплін циклу професійної підготовки для першого (бакалаврського) рівня вищої освіти "Англійська мова в контексті сучасної культури Британії і США".
Мета курсу – розвиток мовленнєвих умінь і стратегій та розширення лексичного запасу на основі перегляду сучасних англомовних художніх фільмів.
Результатом успішного засвоєння курсу мають стати:
- вдосконалення вмінь аудіювання на основі перегляду англомовних художніх фільмів;
- ознайомлення зі зразками англійського усного мовлення в ситуаціях неформального спілкування;
- вдосконалення умінь говоріння на основі обговорення англомовних фільмів, запропонованих для перегляду, здатність і готовність до активного й вільного спілкування;
- розвиток пам’яті, уваги, логічного й творчого мислення;
- розширення лексичного запасу, зокрема засвоєння розмовних лексичних одиниць на основі роботи з лексикою фільмів, дібраних відповідно до актуальних тем сучасного життя і «вічних» тем («Вибір професії», «Подорожі», «Освіта», «Голлівуд в історії кіно», «Мистецтво: таємниці світових шедеврів», «Характер людини», «Почуття й емоції» та ін.);
- засвоєння знань про сучасні реалії життя, історію й культуру англомовних країн (передусім Британії і США) на основі перегляду кінофільмів.
Курс " Сучасна література англомовних країн" для здобувачів другого (магістерського) рівня вищої освіти факультету іноземної філології спеціальності 014.021 Середня освіта (Мова і література (англійська)).
Викладається у 3 семестрі на денному й заочному відділеннях факультету іноземної філології. Курс складається з 3 кредитів. Форма підсумкового контролю – іспит.
Метою курсу є ознайомлення здобувачів із сучасною літературою англомовних країн, головними тенденціями розвитку літератури Великої Британії, Канади, Австралії, Індії, Африки й Нової Зеландії в другій половині ХХ – ХХІ століттях; надання уявлення про літературу постмодернізму та актуальні проблеми сучасних літературознавчих досліджень.
Завдання курсу:
· надати теоретичні знання в межах вивчення проблем еволюції оповідних форм у сучасній англомовній літературі Великої Британії й країн Співдружності другої половини ХХ – початку ХХІ століть;
· сформувати уявлення про творчість письменників англомовних країн у контексті сучасних течій світової літератури, надати уявлення про постмодернізм та постколоніальну літературу, виявити їх основні риси й визначити місце у світовому літературному процесі;
· ознайомити здобувачів з творчістю й характерними рисами ідіостилю найбільш яскравих письменників сучасності;
· сформувати навички аналізу творів новітньої англомовної літератури; прищепити навички самостійної роботи з літературно-критичними джерелами: статтями, монографіями, підручниками, енциклопедіями, Інтернет-ресурсами тощо.
Структуру курсу представлено в силабусі.