Курс "Оптика" - розділ фізики в якому вивчається природа, властивості і розповсюдження оптичного випромінювання в різних середовищах. В курсі "Оптика" розглядаються основні оптичні явища і закони, принципи роботи оптичних приладів і експериментальні оптичні методи дослідження.

       Навчальна дисципліна "Оптика" викладається студентам  фізико-математичного факультету в 4 і 5 семестрі, які навчаються за спеціальністю 014 Середня освіта (Фізика) за освітньою програмою "Фізика в закладах освіти" першого рівня вищої освіти (бакалаврського). На навчальний курс  "Оптика" виділено 7 кредитів (210 годин). Курс включає лекційні (28 годин), практичні (28годин), лабораторні (28 годин) заняття та самостійну роботу студента (126 годин). Згідно з навчальним планом передбачена форма контролю - залік та іспит. 

 

     Метою вивчення дисципліни «Атомна фізика» є опанування прийомами і методами фізичної науки, формування фундаментальних базових знань атомної фізики. Розуміння явищ атомної фізики, як і всіх  явищ мікроміру, неможливо без квантових уявлень. Тому в курсі розглядаються на основі експериментальних фактів основні поняття і принципи квантової механіки. Вивчення курсу «Атомна фізика» сприяє виробленню навичок самостійного вивчення наукової літератури з фізики та інших природничих дисциплін та набуттю умінь застосовувати знання на практиці.


Метою викладання дисципліни «Методика навчання фізики в школі» є розгляд основних питань теорії і практики навчання фізики й астрономії.

Основними завданнями вивчення дисципліни «Методика навчання фізики в школі» є ознайомлення студентів із сучасним змістом методичної науки, методами, прийомами, формами та засобами навчання фізики й астрономії в національній школі, з передовим досвідом навчально-виховної роботи кращих учителів, з типовим обладнанням фізичного кабінету. У процесі постановки та виконання робіт лабораторного практикуму формувати у студента вміння та навички користування фізичними приладами, методично і технічно правильно ставити демонстраційні досліди з фізики.


Курс ФОІТ становить інтеграцію розділів фізики, де вивчаються фізичні явища і науково-технічні ідеї і їх реалізація, які покладені в основу функціонування апаратного забезпечення інформаційних систем.

Метою вивчення курсу є формування у студентів розуміння фундаментальних фізичних ідей, що забезпечують роботу елементів апаратури,  їх знайомство з сучасними відомостями про найважливіші закони природних явищ, які покладені в основу функціонування інформаційних систем та їх навчання самостійно й творчо працювати, використовуючи отримані знання.

Основними завданнями є знайомство студентів із законами і властивостями  фізичних явищ, з методами розв’язання задач з фізики, на яких грунтується робота сучасних інформаційних систем і технологій, демонстрації застосування відомих студентам експериментальних і математичних навичок до вирішення відповідних проблем.


Метою вивчення дисципліни «Загальна фізика та астрономія» є формування у
студентів наукового фізичного світогляду, засвоєння фізичних понять, законів, теорій та
напрацювання навичок застосування їх на практиці.
Основними завданнями вивчення дисципліни є:
1 знайомство студентів із сучасним змістом, методами, прийомами та формами
фізичної науки й астрономії;
2 знайомство здобувачів з досягнення сучасної фізики і техніки;
3 формування у студента в процесі постановки та виконання робіт лабораторного
практикуму вміння та навичок користування фізичними приладами, методично і технічно
правильно ставити демонстраційні досліди з фізики.

Посилання на курс на Гугл-дику